טיפול בפאציאליס – Bell's Palsy ברפואה סינית

שיתוק פנים, או בשמותיו האחרים- פאציאליס ו-Bell’s Palsy הינו פגיעה בעצב הפנים שהוא העצב הקרניאלי מספר 7 (מקבוצת העצבים היוצאים ישירות מהמח). זוהי למעשה פגיעה בעצב שנקרא Facial ולכן ניתן לתופעה השם פאציאליס

טיפול בפציאליס במרפאת יחזק-אל

הרפואה הסינית מציעה טיפול אישי, עמוק ומקיף, ללא שימוש בחומרים מזיקים כמו סטרואידים ועם אחוזי הצלחה מרשימים. הטיפול כולל דיקור סיני, טיפול במגע ותרגילים לפנים.
 מומלץ להגיע לטיפול סמוך ככל האפשר לזמן הופעת השיתוק, כך משך הטיפול מתקצר וקצב ההחלמה מוגבר.
 שימוש בצמחי מרפא סיניים יכול להיות השלמה מצוינת ומועילה לדיקור, ספציפית לטיפול בפאציאליס וכן לשם חיזוק הגוף. 
הרפואה הסינית מאפשרת אבחנה אישית לפי סיפור המקרה והדופק של כל מטופל (שהוא כלי אבחנה עיקרי למטפלים בדיקור), לכן הטיפול מותאם אישית ומשתנה בהתאם למקרה. המטרה בדיקור היא להניע את הדם, לפתוח את התקיעות בצ’י שגרמה לשיתוק עצב הפנים, וכן לחזק את הגוף מבחינה פיזית ונפשית.

מה זה פציאליס?

פאציאליס מתבטא לרוב בשיתוק של צד אחד של הפנים מלווה בחוסר יכולת לסגור את העין בצד זה, רפיון של שרירי הפנים (מראה חסר הבעה, קושי ללעוס, לשרוק, לחייך).

הידעת?

אבחון התופעה וקבלת טיפול יעיל סמוך ככל האפשר לתחילת הופעת הסימנים הם מרכיב קריטי להחלמה מהירה ושלמה.

זו מחלה שכיחה?

פאציאליס היא מחלה שכיחה יחסית בקרב גברים ונשים כאחד ואינה נחשבת תופעה מסוכנת. אחוז התחלואה עולה בין הגילאים 15-45 וכן בעונת החורף ובהריון.

מהם הגורמים שיכולים להביא לפציאליס?

חשיפה לקור ולרוח. בד”כ המחלה קורית על רקע חולשה של מערכת החיסון, חולשה כללית של הגוף או על רקע של מצב נפשי, מתח וסטרס כל אלה מאפשרים את חדירת הפתוגן לגוף ויצירת השיתוק בעצב הפנים.

על מה זה מעיד?

שיתוק הוא מצב המעיד על זרימה לא תקינה של צ’י (אנרגיה) ודם. אין זה נדיר שזרימת הצ’י משתבשת, נתקעת או יוצאת מאיזון, ישנן סיבות רבות ומגוונות שגורמות לכך אם כי מצב של שיתוק הוא יחסית קיצוני.

במה הפציאליס פוגע?

הסובלים מהשיתוק נאלצים להתמודד עם המגבלה הפיזית והנזק האסתטי בפניהם, תופעות אחרות שעלולות לפגוע באיכות החיים של הלוקים בפאציאליס הן רגישות לרעש, לריח, לקור או לחום וכן קשיים בדיבור.

לשיחת ייעוץ ללא עלות השאירו פרטים

על המטפל

טיפול במרפאת ממזרח למערב

לשיחת ייעוץ ללא עלות השאירו פרטים

כל הזכויות שמורות לממזרח למערב | נבנה ע"י QUEEN DIGITAL

יצירת קשר
דילוג לתוכן