סוגי טיפולים

 איציק זילברשמידט מזה 12 שנה בנושא הגמילה מעישון. שיטת הטיפול הייחודית המשלבת טיפול בדיקור והדרכה צמודה הוכחה כבעלת הצלחה של מעל 80%.

מנסיוני במרפאה כמטפל רפואה משלימה

לאחר הכרות ארוכת שנים עם נושא ההתמכרות לעישון ועם מתמכרים רבים הצליח המטפל איציק זילברשמידט ליצור שיטת גמילה ייחודית. שיטה זו נובעת מההכרה שבגמילה מעישון צריך להתייחס לשני גורמים מרכזיים:

  1. רצון הגוף לניקוטין
  2. הרגלים

שיטת הטיפול הייחודית פועלת בשני המישורים ומשלבת ביניהם. המישור הראשון הנו טיפול בדיקור שמטרתו הפחתת רצון הגוף לניקוטין. על מנת לאבחן את נזקי העישון אנו נעזרים במכשור ממוחשב שנותן אינדיקציה לגבי מצב הריאות של המעשן בשילוב עם מוצרים טבעיים המסייעים בגמילה מעישון ובניקוי הגוף מרעלים. במישור השני נעשית עבודה אישית על ידי שיחות והסברים ברמה האישית והפרטנית שמטרתה הבנת מקור ההרגלים ושינויים.

הטיפול בגמילה מעישון נעשה בעזרת 4 טיפולים:

בטיפול הראשון יעבור המטופל תהליך של הסבר, אבחון ואיזון.
הטיפול השני הוא טיפול גמילה שבסופו המטופל מפסיק לעשן.
הטיפול השלישי והרביעי הם טיפולי אחזקה ושימור הטיפול.

נגמלת מסיגריות?

בנוסף לאיכות החיים והפסקת בזבוז מיותר של כספים, אנו מאפשרים לך לקבל את כל כספך חזרה. אנו יוצאים מתוך מחשבה שאף אחד מאיתנו לא אוהב להוציא כסף.

אז איך בכל זאת?

הנטייה הטבעית של כל נגמל מעישון היא ללכת ולספר לקרובים בסביבתו כמה איכות חייו השתפרה בעקבות הגמילה וכן על מקום ודרך הגמילה. החלטנו לאמץ את הרעיון ולהפוך את הגמילה מעישון לבעלת ערך כפול, גם כספי וגם בריאותי. אנו מאפשרים לכל נגמל להביא 3 חברים ולקבל את כל כספו עד לשקל האחרון בחזרה. כך תהיו במצב של רווח, בין אם הבאתם חברים ובין אם לא.

בסופו של תהליך יהיו לכם:

  • איכות חיים טובה יותר ללא התלות בסיגריה הממכרת לאחר הגמילה מעישון.
  • חיסכון כספי משמעותי- גם לא תבזבזו מאות שקלים בחודש וגם תוכלו לקבל את כספיכם חזרה.
  • התחשבות ודאגה לבריאות המשפחה והסובב

טיפים להפסקת עישון

כל שינוי שנרצה לעשות בחיינו יצריך אותנו לעשות סוויץ בראש ולשנות את כיוון החשיבה, על אחת כמה וכמה כשנרצה להיגמל מהתמכרות, למשל בגמילה מעישון הסוויץ בראש חייב לבוא מתוך כך שאנו חייבים להיגמל מעישון, אחרת נספוג נזקים בריאותיים כלכליים וחברתיים. מי שאין לו את ההכרה הזו יכול להפסיק לקרוא שורות אלו. לאלו שרוצים להיגמל מעישון מומלץ לקחת דף ועת ולכתוב מה הנזקים שהעישון גורם (בראותית כלכלית וחברתית) ומה התועלת שנקבל מגמילה מעישון. מאידך על אותו הדף בחלקו העליון כתוב את התאריך היעד (חשוב שבתאריך הנ"ל אין מסיבה או גורם מזמן אחר לעישון) תאריך היעד יהיה עד 15 יום מכתיבתו .קבל החלטה אמיצה לא לעשן מאותו היום ואילך. בקש עזרה מקצועית במידת הצורך

  • כדאי ורצוי לשתף אנשים קרובים בהחלטתך.
  • לא כדאי בשום פנים ואופן להעזר במוצרים שמכילים ניקוטין תרופות פסיכיאטריות (זייבן למשל) סיגריות אלקטרוניות.
  • עזרה מקצועית מעלה את הסיכוי להיגמל מעישון (80% ויותר הצלחה בגמילה מעישון במירפאה)

הטיפול ב- YNSA מבוסס על אבחנת מגע פשוטה בצוואר או בבטן ודיקור בהתאם בנקודות יחודיות בראש. איזורי האבחון מייצגים את האיברים הפנימיים, המוח והמערכת העצבית. הדיקור הוא שטחי ופשוט, לפי נקודת כאב בהתאם בהתאם לאבחנה. כאשר המחט נמצאת בנקודה הנכונה הכאב פוחת בצורה ניכרת. ב- YNSA ניתן לטפל בהצלחה רבה בבעיות כאב בכול חלקי הגוף, בעיות עור, חרדה ודיכאון, CVA, רעד ידיים, כאבי גב, כאב צוואר.

מקור הרפואה הסינית

מקור הרפואה הסינית הוא בקיסר הצהוב בספר שניקרא ני צינג. זהו ספר עתיק יומין שמתאר שיחות בין קיסר לשר. לקיסר היו שאיפות לחיות חיי נצח ולשם כך העמיד את טובי החוקרים שאמנם חיי נצח לא מצאו, אבל את נפלאות גוף האדם בדרך הגיונית ופילוסופית להפליא מצאו. הרפואה הסינית באה מתוך הפילוסופיה שגוף האדם הוא מיקרו קוסמוס של המקרו קוסמוס. כלומר, גוף האדם משקף את היקום ותהליכים שקורים בעולם קורים גם באדם עצמו (לדוגמא העולם עשוי 3\2 מיים ו3\1 חומר כך גם האדם).

מתוך התבוננות הם הבינו שישנה דואליות ביקום והדבר הראשון שהם הצביעו עליו זוהי ההפריה וההפרדה בין השמיים והארץ שלמרות שהשמיים והארץ נפרדים זה מזה הם מזינים אחד את השני. כדי לסמל את כל זה הם המציאו את הין והיאנג, כשהיין מסמל יותר את החומר והיאנג מסמל יותר את הרוח .מצאו גם שבאופן מעשי החיים מתקימים בעקבות אינטרקציה בין הין והיאנג ויין. ללא יאנג ולהפך שווה חידלון או מוות.

יין ויאנג

העמקה והתבוננות נוספת בפילוספיה הסינית מראה שישנה היתיחסות לאלמנטים שמרכיבים את העולם כמו אש רוח מים אדמה ומתכת. על פי התבוננות נוספת בגרמי השמיים והכוכבים הם שירטטו את הקוים האנרגטים בגוף. ניסיונה של הרפואה המערבית למדוד את הרפואה הסינית בכלים מדעיים ברוב המקרים נדון לכישלון מכיוון שברפואה הסינית ההתיחסות לאדם היא כמכלול שלם של גוף ונפש. אתן דוגמא, אדם שמתלונן על כאבי ראש, יקבל לפי הרפואה המערבית משכך כאבים כלשהו. מטפל ברפואה סינית ירצה לדעת איפה ממוקם הכאב, מתי הכאב תוקף, כמה זמן נימשך ההתקף, האם הכאב חד. לאחר מכן, בדיקה לגבי אורח חיו שלהמטופל, מה הוא אוכל, מתי ואיך הוא ישן .לסיכום הרפואה הסינית נשענת על הפילוספיה הסינית שרואה בכל אדם אינדבדואל ומתיחסת לכל מחלה וסימפטום לגופו ונפשו של האדם כאדם.

חמשת האלמנטים

הטיפול נעשה באמצעות דיקור במחטים, שימוש בצמחי מרפא, בכוסות רוח ומוקסות. מטפלים בעזרת אחד מדרכי הטיפול הנ"ל, או בשילובם בהתאם לבעיה ולאבחנה. המחט שבה משתמש המטפל סטרילית וחד פעמית, מאוד דקה כעובי השערה וגמישה. לרב לא יחוש המטופל בכאב בעת החדרת המחט אלא עקצוץ קל וחולף. מטרת החדרת המחט בנקודות האנרגיה שבמרדיאנים היא לשחרר תקיעות של צ'י (אנרגיה) ולגרום לריפוי עצמי ע"י זרימת אנרגיה תקינה בגוף. כשאנרגיה זורמת באופן תקין וללא הפרעה, הגוף מאוזן ובריא.

משמעות השם: סו- (יד) ג'וק- (רגל).

שיטה זו מתבססת על יסודות הרפואה המשלימה – הסינית והקוראנית העתיקה.
מקור שיטת טיפול זו היא מקוריאה ומיסדה פרופסור פארק ג'יי וו שזיהה את הדמיון בין כף היד לגוף האדם. הטיפול נעשה דרך הגפיים והאוזניים באמצעות דיקור, זרעים, צבעים, מגנטים, ועוד.
תחוש הקלה מיידית בטיפול. הטיפול בסו-ג'וק יעיל לטיפול במבוגרים, ילדים ונשים בהריון. מתאים לך במיוחד, אם הינך סובל מבעיות אורטופדיות פנימיות וכו'.

שיאצו היא שיטת טיפול במגע, בתחום הרפואה המשלימה שמקורה ביפן.  שיאצו, ביפנית, היא לחץ- אצבע.

השיטה מתבססת על עקרונות הרפואה הסינית, ומניחה קיום של ערוצי אנרגיה בלתי נראים, המכונים מרידיאנים, בגוף האדם, אשר משפיעים ומושפעים מהאיברים הפנימיים. כל מחלה היא מצב הנובע מחוסר איזון כלשהו, היוצר "חסימה אנרגטית" בערוץ האנרגיה/מרידיאן או באיבר, וגורם להופעת סימפטומים כמו כאב, לחץ, או רפיון. יש לציין כי לא נמצאה כל עדות לקיומם של ערוצי אנרגיה אלה, או לחסימות בהן.

הגישה הטיפולית בשיאצו הינה הוליסטית, ומטרתה לטפל בגוף כולו ולא רק בהעלמת הסימפטומים. משום כך, מחבר השיאצו בין הגוף והנפש. התהליך הטיפולי הוא הדרגתי, רגוע ומרגיע.

טיפול השיאצו משלב מגוון רחב של טכניקות אשר יוצרות גירויים שונים בגוף. ראשית, הטיפול מתחיל באבחון ואיתור חוסר האיזון על ידי מגע, תשאול והסתכלות. בהמשך, אלה מובילים לסדרה של לחיצות, מניפולציות ומתיחות ברוב חלקי הגוף.

השיאצו, נועד לסייע בבעיות פשוטות ומורכבות כאחת כגון: בעיות אורטופדיות בעמוד השידרה, בעיות פנימיות בתחומי נוירולוגיה, בעיות עיכול, גניקולוגיה, בעיות רגשיות ועוד.

השימוש במכשיר שנקרא אלקטרו-אקופנקטורה נעשה על מנת לעזור בהורדת כאבים חזקים או על
מנת לאלחש מקומות מסויימים.
בסין משתמשים במכשיר זה כדי לבצע ניתוחים מבלי להשתמש בחומרי הרדמה למיניהם כך
שהמנותח נמצא עירני ואינו חש דבר.
למעשה, המכשיר שולח פולסים חשמליים לנקודות האנרגטיות על מנת להוסיף גירוי
ולזרז את תהליך הריפוי. ניתן להשתמש במכשיר זה כדי לזרז צירים אצל אישה יולדת.

בימר 3000, הוא מזרן אלקטרומגנטי שיודע לאזן את הפעילות החשמלית של תאי הגוף. גוף האדם, מורכב מ- 70 – 100 טריליון תאים מסוגים שונים כשכל אחד מהם מייצר בעצמו את האנרגיה הדרושה לו למילוי משימותו.
בעבר הלא רחוק, מחלות זיהומיות היו הגורם העיקרי לתחלואה ולתמותה.
 
היום, תוחלת החיים גדלה ובמקביל אנו עדים לקיומם של מחלות ניווניות כמו סרטן
אלצהיימר ופרקינסון. נראה, כי חשיפה לאורח חיים מודרני שמרובה ברשתות חשמל רבות עוצמה,
מזון מעובד, זיהום אויר ומיעוט פעילות גופנית, יוצרים סביבה אלקטרומגנטית
מלאכותית שיכולה ליצור ולחשוף אותנו למחלות.
את הבימר 3000 ייצרו בגרמניה. הוא נועד לתת מענה לאי הנורמליות הסביבתית שבה אנו חיים.
מחקרים הראו ששימוש במיזרן האלקטרו מגנטי באופן קבוע מסייע לנרמל את תאי הגוף.
.

צרו איתנו קשר:

יצירת קשר
דילוג לתוכן