בין רפואה משלימה לתרופות

רפואה משלימה כאנטי-תזה לתרופות

אזהרה, תרופה זו יכולה לגרום בשימוש ממושך לאי ספיקת כליות ולמוות. אם אזהרה זו הייתה מופיעה על התרופות השונות ומשכחי הכאבים למיניהם יתכן שזה היה מציל מספר גדול של אנשים שנוטלים תרופות ומשכחי כאבים ללא שום חשבון. במסגרת עבודתי כמטפל רפואה משלימה אני נתקל בהרבה מידי מקרים של לקיחת תרופות ללא בקרה מספקת וללא מודעות המטופל לנזקים האפשריים שנגרמים לו מהתרופות. במחקר שנעשה ותוצאותיו פורסמו הסתבר שתרופות הם גורם התמותה החמישי במספר. לא מדובר בתרופות שניתנו בטעות אלא בתרופות מרשם שניתנו על ידי רופאים. הקלות הבלתי נסבלת של נתינת ולקיחת תרופות היא בלתי נתפסת בעיני. אינני נתקל בהרבה מיקרים שרופאים יבקשו מהמטופל שלהם לשנות את אורח חייו ולעשות שינוי תזונתי על מנת לאזן את הגוף ואם לא די בכך, מידי שנה יוצאות הודעות חדשות לבקרים (בדרך כלל במימון חברת התרופות) על הורדת הערכים במעבדה דבר שגורם לרופא המשפחה לדרוש מאיתנו לקחת מינון גדול יותר של תרופה (ובכך להעשיר את קופת יצרן התרופות).

מנסיוני במרפאה כמטפל רפואה משלימה

תרופות משכחות כאבים מכל הסוגים בשימוש ממושך עלולים לפגוע בתפקודי הכליות ואף לגרום לנזק בלתי הפיך. כמטפל רפואה משלימה אני נחשף לאנשים שנוטלים משכחי כאבים כאילו הם אוכלים פיסטוקים. ההשפעה שיש לתרופות אלו היא היחלשות זרימת הדם לכליה ופגיעה בתפקודה ושימוש ממושך במשככי כאבים עלול לגרום להפרשה מוגברת של חלבון בשתן ונזק בלתי הפיך לכליה. בהרבה מקרים שאני נחשף אליהם כמטפל רפואה משלימה תרופות גורמות לתלות, ולעתים יש צורך בגמילה של ממש מהתרופות הניתנות. כדוגמה פשוטה התרופות שניתנות לפתיחת האף כדוגמת אוטריוין בשימוש ממושך עשויות לגרום להתמכרות. במקרה שטיפלתי לא מזמן הגיע גברת כבת 60 מלווה בבנה ומספרת על בעיות פרקים. כשביקשתי לדעת איזה תרופות היא מקבלת הונחה בפני שקית של סופרמקט גדושה בתרופות. שאלתי שוב איזה מין התרופות הללו היא מקבלת נכון להיום. התשובה הייתה שאת כל זה היא מקבלת היום, מה שנראה בעיני לא הגיוני בעליל. אמרתי להם, "בטח קיבלת את זה ממספר רופאים", ואז הופתעתי בגדול כשנאמר לי שאת הכל הם קיבלו מרופא אחד. הרשתי לעצמי במקרה הזה להמליץ להם לגשת לרופא אחר. חשוב מאד ליידע את צרכני התרופות על תופעות הלוואי שהם עשויים לקבל יחד אם התרופה הנצרכת.

סרטון על רשעותן של חברות התרופות. רפואה משלימה עובדת אחרת

האלטרנטיבה השפויה- רפואה משלימה

רפואה משלימה מציעה אפשרות החלמה מרב המחלות המודרניות ללא צורך בשימוש בתרופות הנ"ל. זאת, למרות שרפואה המשלימה משתמשת בתוספי תזונה שלא הוכחה יעילותם, אך גם הוכח שאינם גורמים נזק. ההיגיון הבריא אומר שאם אינך זקוק לתרופה מצילת חיים בדחיפות עדיף לנסות קודם טיפול ברפואה המשלימה להתייעץ עם מטפל מוסמך ובעל ניסיון. רפואה משלימה יודעת להתמודד היטב עם בעיות הכאב: כאבי ראש, צוואר, כתפיים, גב, ברכיים. רפואה המשלימה יודעת להתמודד היטב כמעט עם כל בעיה וסימפטום. הרשמה

צרו איתנו קשר:

יצירת קשר
דילוג לתוכן