כאבי גב

אחת מהתלונות הנפוצות אצל מטופלינו היא על כאב גב. במרפאה שלנו אנו מאבחנים את מקור הכאב ומטפלים בה באמצעות רפואה משלימה.

 

מבנה הגב

שרירים, עצמות, עצבים, רצועות וגידים נמצאים בגב. כל אחד מהגורמים הללו יכול להוות מקור לכאב בגב. הגב האנושי מורכב מעמוד השדרה, אשר ממוקם במעלה בית החזה ואשר מגיע עד לחוליות המותניים. בתוך תעלת השדרה, נמצא חוט השדרה.

right-side-backpain

שרירי הגב

שרירי הגב אשר מקיפים את עמוד השדרה, הם השרירים הבין רוחביים, השריר המסודק וזוקפי הגב. ישנם שרירים נוספים בגב אשר מסייעים להנעת הצוואר, לכן פעמים רבות מגיעים אלינו מטופלים המתלוננים על כאבים בצוואר ובגב. כאב נוסף הנפוץ אצל מטופלינו הוא כאב בגב התחתון.

טיפול בכאב גב

במרפאתנו, כאשר מגיע מטופל המתלונן על כאב גב, מתבצע אבחון עפ"י סימפטומים בהתאם לשיטת ה-YNSA. טיפול בכאבי גב יכול להתבצע הן באמצעות שיטת ה-YNSA והן באמצעות הסו ג'וק – טיפול דרך הגפיים והאזניים, גם באמצעות היסטוריה כגון פריצת דיסק בעבר.

תהליך הטיפול בכאב גב

בטיפול הראשון, לאחר האבחון הראשוני, מתבצע דיקור סיני. דיקור זה מביא לרוב להקלה בכאבים כבר לאחר הטיפול הראשון. לאחר 3 עד 4 טיפולים, מטופלינו כבר כמעט ואינם חשים בכאב ויכולים להמשיך בשגרת חייהם. הטיפול באמצעות דיקור סיני מעודד את זרימת הדם ומקטין את הלחץ שנוצר על הדיסק ע"י הפחתת הלחץ על העצבים הספיראליים בעמוד השדרה, הדיקור יוצר גם שחרור של חומרים והורמונים המטפלים בדלקת שנוצרה ויוצר אפקט אנטי דלקתי, הדיקור כחלק מטיפול משולב ברפואה המשלימה אפקטיבי לפתרון בעיות הגב.

צרו איתנו קשר:

יצירת קשר
דילוג לתוכן